Вітаю Вас Гість | RSS

П`ятниця, 29.03.2024, 01:57

Пошук
Меню сайту
Категорії розділу
ПНМ [1]
Контрольні питання [0]
Теоретичний курс з основ швейної справи [2]
Календарно-тематичне планування [2]
Професія "Швачка" (програма) [3]
Реклама
Головна » Статті » Швейна справа » ПНМ

Побудова креслення основи прямої спідниці


Мета роботи: засвоєння знань про  асортимент поясних виробів, формування вмінь знімати мірки і виконувати креслення основи викрійки прямої спідниці.
Після виконання лабораторної роботи учень повинен:
знати: які мірки необхідні для побудови основи спідниці; лінії базисної сітки спідниці;
вміти: знімати мірки, проводити розрахунок згідно формул, виконувати креслення викрійки основи прямої спідниці.

Завдання роботи
Під час виконання роботи учні повинні навчитися знімати мірки для побудови креслення викрійки спідниці,  будувати креслення викрійки основи прямої спідниці.

Інструменти, обладнання і матеріали
Сантиметрова стрічка, олівець, міліметровий папір, лінійка, зошит, ручка.

Теоретичні відомості
До сучасних поясних виробів належать спідниці, спідниці-брюки та брюки. Поясні вироби можуть бути самостійним видом одягу або частиною костюма.
За силуетом розпізнають спідниці прямі, розширені донизу, трапецієподібні, завужені донизу. За покроєм спідниці бувають прямі, клинові, конічні.
Фасони спідниць (зі складками, у зборку, на кокетці) розробляють на основній викрійці. Для холодної пори року спідниці шиють із цупких, теплих, вовняних однотонних, картатих або смугастих тканин. Для літнього сезону тканину підбирають легку, щоб добре пропускала повітря (шовкову, бавовняну, лляну).
Обирають фасони спідниць і шиють їх, враховуючи естетичні, гігієнічні та експлуатаційні вимоги, що ставляться до одягу.
До естетичних вимог належать: відповідність моді, фігурі й віку, правильний добір тканини за кольором і візерунком, вибір оздоблення, додержання пропорцій між частинами одягу.
До гігієнічних вимог належать: здатність тканини вбирати вологу (гігроскопічність) і пропускати повітря (повітропроникність), теплозахисні властивості.
Експлуатаційні вимоги передбачають: зручність у користуванні, міцність, зносостійкість, здатність зберігати форму.
Спідниці прикрашають оздоблювальними строчками, тасьмою, ручною і машинною вишивками, застосовують тканину з облямівкою, візерунком. Оздобленням можуть бути пояс і закріпки із м'якої шкіри, канти, оборки, волани тощо.
Під час конструювання і моделювання одягу застосовують конструктивні пояси, які допомагають сконцентрувати увагу на основних лініях і точках фігури людини. Конструктивні пояси – це основні горизонтальні лінії, які умовно ділять фігуру по горизонталі через основні опорні точки.
За допомогою конструктивних поясів визначають стильові особливості моделі ескізу, силует і його форму, положення і характер декоративно-конструктивних ліній, розміщення, розміри й форму деталей.
Виготовлення швейного виробу починають з його конструювання – розробки базових креслень деталей виробу. Конструювання одягу ґрунтується на багатьох чинниках, але одним із основних є врахування особливостей фігури людини. Для правильної побудови креслення виробу треба визначити розмірні ознаки фігури людини. За знятими мірками будують креслення основи виробу, за якими моделюють будь-який фасон виробу.
Перед зніманням мірок фігуру людини перев'язують по лінії талії злегка натягнутою стрічкою, стежачи за тим, щоб вона була розміщена строго горизонтально. Сантиметрову стрічку під час вимірювання не можна дуже натягувати або тримати занадто вільно. Мірки знімають у певній послідовності зверху вниз. Для поясних виробів знімають такі мірки: півобхват талії (Ст) – стрічка проходить по найвужчому місцю фігури людини; півобхват стегон (Сс)–вимірюють у горизонтальній площині по найбільш виступаючих точках сідниць, а спереду – на рівні виступу живота; довжина виробу (Дв) – сантиметрова стрічка проходить від лінії талії по найбільш виступаючих точках сідниць до рівня бажаної довжини виробу (інструкційна карта 1).
Під час побудови креслення викрійки поясного виробу необхідно враховувати прибавки на вільне облягання, щоб забезпечити вільність рухів, дихання людини. Прибавки позначають великою літерою П, а ділянку прибавки – малою літерою поряд з літерою П. Наприклад, Пт – прибавка по півобхвату талії, Пс – стегон. Невеликі прибавки дають і на товщину підкладки. Їх називають технічними. Величина прибавок залежить від призначення одягу, напряму моди і виду тканини. У поясних виробах величина прибавки залежить від силуету і роблять її по лінії стегон у прилягаючому силуеті – 0,5-3 см (інструкційна карта 2).
Для побудови викрійки необхідно побудувати базисну сітку.
Базисна сітка – сукупність допоміжних горизонтальних та вертикальних ліній, що визначають загальні розміри основних частин будь-якого виробу .
Категорія: ПНМ | Додав: mnvk (19.09.2011)
Переглядів: 14167 | Рейтинг: 2.8/31

онлайн игры