Вітаю Вас Гість | RSS

Субота, 24.10.2020, 00:03

Пошук
Меню сайту
Реклама

27. Пріоритет транспортних засобів із спеціальними сигналами


Безумовно, під час освоєння водіння на закритій території транспортні засоби з увімкненими спеціальними сигналами вам не зустрінуться. Проте, як тільки ви виїдете на дорогу, ця ситуація стає досить реальною.
У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком і (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов'язані дати дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів). Ця вимога означає, що, навіть маючи переважне право на рух, ви повинні зменшити швидкість руху, а при необхідності зупинитись, щоб дати дорогу такому транспортному засобові (рис. 27.1).
 
Якщо такий транспортний засіп наближається до вас ззаду, необхідно перестроїтись на праву смугу руху і зменшити швидкість руху, щоб дати дорогу такому транспортному засобові (рис. 27. 2).

Якщо на спеціальному транспортному засобі ввімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору (рис. 27.3), водії інших  транспортних засобів зобов'язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов'язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.

Наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього або синього і червоного кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на проїзній частині, водій повинен зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника, а за його відсутності — іншої особи, яка регулює рух.
Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору на механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі, на великогабаритних і великовагових транспортних засобах, а також на транспортних засобах, що перевозять небезпечні вантажі, не дає їм переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку, тобто в цьому випадку треба керуватися загальними Правилами дорожнього руху (рис.27.4).
 Інформацію представлено виключно з метою ознайомлення.

Підручники з повним змістом можете придбати на сайті видавництва АРІЙ

Ілюстровані Правила дорожнього руху України: навч. посібн., 3-те вид., переробл. та доповн.

Вчимося керувати автомобілем : 33 уроки

 

 


онлайн игры