Вітаю Вас Гість | RSS

П`ятниця, 23.10.2020, 22:56

Пошук
Меню сайту
Реклама

24. Розташування транспортних засобів на дорозі


Правильне розташування транспортного засобу на проїзній частині важливе не лише для безпеки дорожнього руху, а й для того, щоб не створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху. Неправильно обране розташування автомобіля на проїзній частині може заблокувати дорожній рух у будь-якому напрямку.
Кількість смуг на проїзній частині для руху нерейкових транспортних засобів визначається дорожньою розміткою або дорожніми знаками 5.16, 5.17.1, 5.17.2, а за їх відсутності — самими водіями з урахуванням ширини проїзної частини відповідного напрямку руху, габаритів транспортних засобів і безпечних інтервалів між ними (рис. 24.1).
 
Пам'ятайте! Згідно з Правилами дорожнього руху нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини. (рис. 24.2).
 
На дорогах із двостороннім рухом, які мають по одній смузі для руху в кожному напрямку, за відсутності суцільної лінії дорожньої розмітки чи відповідних дорожніх знаків виїзд на смугу зустрічного руху можливий лише для обгону та об'їзду перешкоди або зупинки чи стоянки біля лівого краю проїзної частини в населених пунктах у дозволених випадках, при цьому водії зустрічного напрямку мають перевагу.
Пам'ятайте! Забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги на дорогах з двостороннім рухом, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку.
На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).
По трамвайній колії попутного напрямку, розташованій на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, дозволяється рух за умови, що це не заборонено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою, а також під час випередження, об'їзду, коли ширина проїзної частини недостатня для виконання об'їзду, без виїзду на трамвайну колію (рис. 24.3).

На перехресті дозволяється виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку в тих самих випадках, але за умови відсутності перед перехрестям дорожніх знаків 5.16-5.19.
Поворот ліворуч або розворот повинні виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16. 5.18 або розміткою 1.18.
В усіх випадках не повинно створюватися перешкод для руху трамвая.
 Пам'ятайте! Забороняється виїжджати на трамвайну колію зустрічного напрямку, відокремлені від проїзної частини трамвайні колії та розділювальну смугу.
На дорогах, проїзна частина яких поділена на смуги руху лініями дорожньої розмітки, забороняється рухатися, займаючи одночасно дві смуги. Наїжджати на переривчасті лінії розмітки дозволяється лише під час перестроювання.

При інтенсивному русі змінювати смугу дозволяється лише для об'їзду перешкоди, повороту, розвороту або зупинки.
Водій, який здійснює поворот на дорогу, що має смугу для реверсивного руху, може перестроюватися на неї тільки після проїзду реверсивного світлофора із сигналом, що дозволяє рух, і якщо праві смуги зайняті (рис. 24.4).
Забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, крім випадків, коли вони застосовуються для виконання робіт або обслуговування торговельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок.
Типові помилки:
■ рух одночасно по двох смугах;
■ перестроювання в останній момент;
■ рух лівою смугою, якщо права вільна;
■ виїзд на трамвайну колію зустрічного напрямку;
■ постійна зміна смуги руху при інтенсивному русі;
■ рух по тротуару. Інформацію представлено виключно з метою ознайомлення.

Підручники з повним змістом можете придбати на сайті видавництва АРІЙ

Ілюстровані Правила дорожнього руху України: навч. посібн., 3-те вид., переробл. та доповн.

Вчимося керувати автомобілем : 33 уроки

 

 


онлайн игры