Вітаю Вас Гість | RSS

П`ятниця, 26.04.2024, 11:48

Пошук
Меню сайту
Реклама

16. Рух заднім ходом


Рух заднім ходом має певні особливості, що зумовлені обмеженою оглядовістю та незручністю управління органами керування автомобілем. Перед початком руху заднім ходом необхідно:
- впевнитись у відсутності транспортних засобів, які наближаються ззаду;
- впевнитись у відсутності дітей, які можуть гратися біля автомобіля (особливо це важливо перед початком руху заднім ходом у дворах та прибудинкових територіях). В окремих випадках слід вийти з автомобіля і обійти його, щоб впевнитись у безпеці;
- завжди будьте готові зупинити автомобіль.
Пам'ятайте! Під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.

З набуттям певної практики керування автомобілем, ви впевнено зможете контролювати дорожню обстановку за допомогою внутрішнього і бокових дзеркал заднього виду чи через відкриті ліві двері (рис. 16.1, а, б), але на початковому етапі доцільно застосовувати поворот корпуса вправо назад (рис. 16.1. в).
Для руху заднім ходом на горизонтальній ділянці дороги необхідно:
1. оцінити дорожню обстановку позаду автомобіля;
2. лівою ногою натиснути педаль зчеплення до упору;
3. ввімкнути задню передачу;
4. правою рукою відпустити важіль стоянкового гальма;
5. ліву руку тримати на кермі в районі цифри 12 уявного циферблата;
6. повернути корпус вправо, а голову назад;
7. праву руку покласти на спинку свого або пасажирського сидіння;
8. відпускаючи педаль зчеплення і натискаючи правою ногою на педаль подачі пального розпочати рух;
9. контролювати траєкторію руху по лінії тротуару.
Хоча Правилами дорожнього руху і не передбачено, деякі водії перед початком руху заднім ходом подають короткий звуковий сигнал або вмикають аварійну сигналізацію. Сучасні моделі деяких вантажних автомобілів та мікроавтобусів обладнуються пристроєм, який вмикає переривчастий звуковий сигнал під час такого руху.
Пам'ятайте! Розпочинаючи рух заднім ходом на спуску чи підйомі відпускати важіль стоянкового гальма слід одночасно з відпусканням педалі зчеплення і натисканням на педаль подачі палива.
Перед початком освоєння руху заднім ходом доцільно запам'ятати кілька основних правил:
- рухатись заднім ходом необхідно з мінімально можливою швидкістю;
- перед початком повороту заднім ходом слід перевести погляд в продовження обраної траєкторії руху до місця, де вона закінчується;
- здійснюючи поворот заднім ходом, кермо повертають у бік місця закінчення повороту;
- розпочавши поворот, не забувайте періодично контролювати проходження передньої частини автомобіля (при повороті праворуч — лівої, ліворуч — правої);
- кермо починають повертати, як тільки задні колеса зрівняються з початком заокруглення проїзної частини;
- повертати кермо в положення прямолінійного руху слід дещо раніше, ніж автомобіль займе таке положення.

Під час виїзду заднім ходом на перехрещення проїзних частин особливу увагу слід звертати на можливу появу пішоходів, що мають намір переходити дорогу і не чекають появи автомобіля праворуч, оскільки їхня увага спрямована вліво. Схему виконання повороту заднім ходом показано на рис. 16.2, а.
Якщо розпочати вирівнювання керма завчасно до закінчення повороту (рис. 16.2, б), то автомобіль зміститься від тротуару і виникне необхідність додаткового коригування траєкторії руху. Вирівнювання керма після того, як автомобіль займе паралельне до тротуару положення (рис. 16.2, в), спричинить наїзд задніми колесами на тротуар.
Під час виконання лівого повороту заднім ходом необхідно повернути корпус упівоберта вліво, ліву руку покласти на спинку сидіння водія, а праву руку — па кермо в районі цифри 12 уявного циферблата і керувати кермом правою рукою. При цьому слід пам'ятати про необхідність контролю проходження правої передньої частини автомобіля.
Слід зазначити необхідність ретельного освоєння руху заднім ходом, оскільки цей елемент водіння застосовується у багатьох випадках — під час заїзду на стоянку і виїзду з неї, заїзду в гараж і виїзду з нього, заїзду в ворота або виїзду з них тощо.
Пам'ятайте! Відповідно до п. 10.10 Правил дорожнього руху забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в'їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.
Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови, що не буде створюватись небезпека чи перешкода іншим учасникам руху та у разі неможливості під'їхати до об'єкта іншим чином.
Типові помилки:
*не вмикання покажчика повороту;
*не користування дзеркалами заднього виду для оцінки ситуації;
*велика швидкість руху;
*зупинка автомобіля після зупинки під кутом до краю проїзної частини;
*не вимикання покажчика повороту після завершення руху;
*втрата координації під час руху;
*відсутність контролю за виносом передньої частини автомобіля;
*рука змінює положення на кермі (ковзає від цифри 12 умовного циферблата);
*передчасне вирівнювання керма;
*запізнене вирівнювання керма;
*водій не знаходить пряме положення керма після завершення повороту.



 Інформацію представлено виключно з метою ознайомлення.

Підручники з повним змістом можете придбати на сайті видавництва АРІЙ

Ілюстровані Правила дорожнього руху України: навч. посібн., 3-те вид., переробл. та доповн.

Вчимося керувати автомобілем : 33 уроки

 

 


онлайн игры