Вітаю Вас Гість | RSS

Вівторок, 19.03.2024, 07:54

Пошук
Меню сайту
Реклама

25. Рух у житловій зоні


Техніка керування автомобілем повинна гарантувати безпеку всіх учасників дорожнього руху незалежно від того, де здійснюється рух. Одначе для кожних конкретних умов є певні прийоми і навички, знання і виконання яких допоможе водієві навчитися правильно орієнтуватися в конкретних дорожніх умовах.
Рух у житловій і пішохідній зонах характеризується тим, що пішоходам дозволяється рухатися як по тротуарах, так і по проїзній частині, вони мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.
Пам'ятайте! У житлових і пішохідних зонах швидкість руху транспортних засобів не повинна перевищувати 20 км/год.
Типові небезпечні ситуації в житловій зоні зумовлюються тим, що входи в будинки є об'єктом притягання для пішоходів, а транспортні засоби, які стоять біля них, обмежують оглядовість водіям транспортних засобів, які проїжджають повз них.

Наїзди на пішоходів (зокрема дітей) трапляються досить часто на під'їзних дорогах, де стоять транспортні засоби, оскільки житлова зона "провокує" дітей на перебігання. Наїзд на пішохода можливий як позаду (рис. 25.1,а), так і попереду (рис. 25. 1,б) транспортного засобу, що стоїть.
Особливу увагу під час руху в житловій зоні необхідно приділяти дітям, які катаються на велосипедах, роликових ковзанах або дошках, санчатах тощо (рис. 25.2).
 
Водій автомобіля повинен спрогнозувати можливий наїзд на вибоїну, невміння керувати, нездатність своєчасної зупинки дитини, щоб мати змогу зупинити автомобіль і не допустити наїзду.

Розпочинаючи рух автомобілем у житловій зоні навіть після недовготривалої зупинки, доцільно оглянувши його з усіх боків, щоб переконатися в відсутності дітей, які можуть підійти до автомобіля за час його стоянки. рис. 25. 3
У житловій зоні забороняється:
а)    транзитний рух транспортних засобів;
б)    стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;
в)    стоянка з працюючим двигуном;
г)    навчальна їзда;
ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об'єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
У пішохідну зону дозволяється в'їзд лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані в зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, або автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком "Інвалід", якими керують водії-інваліди. Якщо до об'єктів, розташованих на цій території, є інші під'їзди, водії повинні користуватися лише ними.
Виїзд із житлової або пішохідної зони доцільно здійснювати з поворотом праворуч у праву крайню смугу руху і, набравши швидкості транспортного потоку, за необхідності, перестроїтись. При цьому слід враховувати, що, виїжджаючи з житлової та пішохідної зони, водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху.



 Інформацію представлено виключно з метою ознайомлення.

Підручники з повним змістом можете придбати на сайті видавництва АРІЙ

Ілюстровані Правила дорожнього руху України: навч. посібн., 3-те вид., переробл. та доповн.

Вчимося керувати автомобілем : 33 уроки

 

 


онлайн игры